Koleksiyon Özel Bir Seçkiyle ‘Tasarım Tomtom Sokakta’

Koleksiyon 20-23 Ekim tarihleri arasında bu yıl ilki düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği kapsamında ev serisine ait mobilya, aksesuar, kilim ve tekstil tasarımlarından oluşan özel bir seçkiyi katılımcıların beğenisine sunuyor. Etkinliğin ikinci gününde ise Koleksiyon ve Tasarım Vakfı kurucusu mimar Faruk Malhan “Tasarımın Bağlamı” üzerine gerçekleştireceği konuşmayla etkinlik katılımcılarıyla bir araya geliyor.

Zengin tarihi ve geçmişi bugüne taşıyan mimarisi ile yeme-içme mekânlarından sanat galerilerine, müzelerden tasarım mağazalarına, yaratıcılığın merkezi olmaya aday Tomtom Mahallesi, bu ay tasarımı İstanbul’un kalbine taşıyor. Tomtom Kaptan Sokak etrafındaki 4 farklı mekânın yanı sıra bölgenin çeşitli mekânlarında festival havasında geçecek organizasyonda; “İçinde sana ait bir ses var.” temasıyla kullanıcılara seslenen Koleksiyon ev serisine ait özel bir seçkiyi etkinlik ziyaretçileriyle buluşturuyor. Mobilyadan aksesuara, kilimden tekstile uzanan Koleksiyon tasarımları, İKSV Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Paralel programında yer alan “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği kapsamında dört gün boyunca ziyaret edilebilir.

Faruk Malhan tarafından ‘Tasarımın Bağlamı’ üzerine

Geleceğin tasarım mahallesi olarak adlandırılan Karaköy; şehri yaşamayı bilen ve hikâyelerinden eserler üreten 100’ün üzerinde tasarımcıyı “Tasarım Tomtom Sokakta” etkinliği kapsamında bir araya getiriyor. Koleksiyon ve Tasarım Vakfı kurucusu mimar Faruk Malhan, etkinliğinin ikinci günü olan 21 Ekim Cuma saat 18.30 – 19.30 aralığında İtalyan Lisesi’nde “Tasarımın Bağlamı” üzerine gerçekleştireceği konuşmayla “Tasarım Tomtom Sokakta” ziyaretçileriyle bir araya geliyor.