Koleksiyon, NeoCon 2018’den Ödüllerle Döndü

Yaşam alanlarına sunduğu estetik bakış açısı ve ergonomi ile tasarım dünyasını etkisi altına alan Koleksiyon, Haziran ayında mobilya sektörünü Amerika’da buluşturan NeoCon 2018 fuarından ayrıcalıklı tasarım ödülleriyle döndü.

500’e yakın önemli markanın katıldığı, Chicago Merchandise Mart Plaza’da 11-13 Haziran tarihlerinde gerçekleşen NeoCon, 50. yılını tasarım tutkusuyla kutladı. 2015 yılından bu yana New York, Dallas, Chicago mağazalarıyla Amerika pazarında faaliyet gösteren Koleksiyon’un da 4. kez katıldığı fuar, geleceğin endüstriyel tasarım trendlerini belirlemeye devam etti.

Yaşam alanlarını modern iş dünyası kültürü ve kendine özel tarzıyla kişilik sahibi yapmayı başaran Koleksiyon, sergilediği masa sistemleri, raf üniteleri, depolama sistemleri ve diğer tasarım çözümleriyle NeoCon ziyaretçilerine eşsiz bir tasarım deneyimi sundu.

Bir Çağı Anlama Gayreti

Self-Organised Workplace, Kuzey Amerika’nın tasarım alanındaki en önemli fuarlarından biri olan NeoCon’da Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan’ın sunumuyla sektöre tanıtıldı. Ayrıca düzenlenen showroom turlarıyla sektörün uluslararası temsilcilerine ve mimarlara temayı deneyimleme imkanı sunuldu. İş yapış süreçlerinde yaratıcılığı ve verimi artıran, ekip ruhunu besleyen fonksiyonel alanlara duyulan ihtiyaçla ortaya çıkan ‘Self-Organised Workplace/Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı’ ‘sadece mobilya yapma’ anlayışının ötesinde, tasarımı ve tasarım disiplininin farklı disiplinlerle etkileşiminden doğan bir konsept.

NeoCon 2018’de Plan Kanepe’ye 2 Ödül Birden.

Metrica imzalı ofis mobilyası serisi Plan isimli kanepesiyle; NeoCon’da Amerika’nın saygın yayın kuruluşu Metropolis Likes’ın düzenlediği organizasyonda “En İyi Yeni Ürün” ödülüne layık görüldü. Amerikalı bir başka yayın kuruluşu Buildings dergisinin düzenlediği, Product Innovations 2018 ödüllerinde de Plan kanepe “Liyakat Ödülü’nün” sahibi oldu. İnovatif tasarımıyla farklı şekillerde ve parçalar halinde rahatça kullanılabilen Plan kanepe, puf, masa gibi diğer ürünlerle ofis kültürüne hareket katıyor, modern dünyanın ritmini ifade ediyor.

Koleksiyon, önceki yıllarda da Koray Malhan imzalı tasarımlar Oblivion yaşam ve çalışma alanı sistemi, Ikaros kanepe ile Studio Kairos tasarımı Calder puf MetropolisLIKES ödülünü, Metrica tasarımı oturma ve çalışma ünitesi Boccaporto ise HiP ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Yenilikçi vizyonuyla dikkat çeken Koleksiyon Self Organised Work Place temasıyla tasarım dünyasına yön vermeye devam ediyor.