Koleksiyon’un yenilikçi tasarımı Boccaporto’ya 5. ödül

“Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan Koleksiyon’un yeni tasarımlarından Boccaporto, Interior Design dergisinin dünyaca ünlü “Yılın En İyisi Ödülleri”nde, mobilya kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Ortak alanlar ve açık ofislerde çalışmaya yeni bir yorum getiren ve Koleksiyon’un “Self-Organised Workplace / Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan tasarımlarından Boccaporto, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Interior Design dergisi tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen ve 1000’den fazla tasarımcı, mimar ve üreticiyi bir araya getiren “Yılın En İyisi Ödülleri”nde Boccaporto, mimar ve tasarım liderlerinin oluşturduğu jüri tarafından mobilya kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Böylece Boccaporto 2016 yılından bu yana 5 kez ödüllendirildi.

Boccaporto’nun Interior Design dergisi tarafından yılın en iyi ürünlerinden biri olarak seçilmesinden onur duyduklarını belirten Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan, “Dünyayı görme biçimimize meydan okuyan, sürekli gelişen bir toplum için yeni perspektifler sunan ürün ve projeler ortaya koyan bu yetenekli tasarım topluluğunun arasında bulunmak bizim için çok daha özel” dedi.

Mekân içinde mekân yaratıyor

İtalyan tasarım stüdyosu Metrica tarafından Koleksiyon için tasarlanan Boccaporto, çevre ile iletişimi ideal düzeye taşıyarak hem bireysel hem kolektif çalışmalar için ideal ortamı kullanıcısına sunuyor. Boccaporto aynı zamanda iç bölümünde kullanılan LED aydınlatma, enerji ve güç donanımı sayesinde havaalanı ve kütüphane gibi kalabalık mekânlarda özel bir çalışma ortamı sunuyor.

Mekân içinde mekân yaratarak ortak çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan bireysel konsantrasyonun güçlendirilmesini sağlayan Boccaporto, 2-3 kişiyi ağırlayabilen modeli ile de bireysel kullanımların yanı sıra ekip çalışmaları için gereken izole ortamın yaratılmasına izin veriyor.

Yenilikçi tasarımıyla Boccaporto’ Ödüllere Doymuyor

Tasarımı ve teknolojik donanımıyla öne çıkan Boccaporto, NeoCon 2017’ye damgasını vurarak büyük beğeni toplamış, Interior Design dergisinin düzenlediği HiP Ödülleri’nde en iyi çalışma alanı seçilmiş ve BUILDINGS Dergisi’nin Yenilikçi Ürün Ödülleri’nde de büyük ödülün sahibi olmuştu. Boccaporto, AIT 2016’da da “Innovation Award” ile ödüllendirilmişti.