Wilmotte’un ‘Koleksiyon’ dokunuşu Paris’te tanıtıldı

Ünlü Fransız tasarımcı Wilmotte Koleksiyon için tasarladı.

Yaşam alanlarında fark yaratan tasarımlarıyla hayata dokunan Koleksiyon, dünyaca ünlü Fransız tasarımcı Jean Michel Wilmotte’la iş birliğine başladı. Tasarım dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Wilmotte’un Koleksiyon için tasarladığı ürünler Paris’te çok özel bir davetle tanıtıldı.

Koleksiyon, şu anda dünyada 20 den fazla ülkede sürmekte olan 100 projeyi yürüten; şehir planlamadan mimariye kadar çok farklı dallarda projeleri olan ve Fransa tarihinde sadece 3 mimara verilmiş olan Academician rütbesi ile ödüllendirilen Jean Michel Wilmotte ile çalışmaya başladı.

Jean Michel Wilmotte’un Koleksiyon için hazırladığı; geleceğin çalışma alanlarına yönelik iç mekan ve mobilya tasarımları, Paris Station F. binasında düzenlenen özel bir davette tasarım ve iş dünyasına duyuruldu. Koleksiyon Tasarımve Marka Direktörü Koray Malhan’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Avrupa Parlamentosu Üyesi ve Île-de-Francebölgesi başkan yardımcısı Geoffroy Didier, Paris Büyükşehir Belediyesi’nden Paul Mourier ve Pablo Picasso’nun torunu Olivier Picasso’da katıldı.

Wilmotte ile yaklaşık iki yıllık bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Koray Malhan “Bu uluslararası iş birliği sayesinde Türkiye’yi öncü ve farklılıklar öneren bir çizgi ile yurtdışında temsil etme fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız.” dedi.

Ünlü tasarımcı Jean Michel Wilmotte, Türkiye’de yaratıcılık odaklı yaşam alanları üzerine düşünen ve üretim yapan Koleksiyon için Anatole Desk, Anatole Sofa, Anatole Flex Wall, Anatole Chair & Stool, Anatole Mobiles, Anatole Suspension Lamps ürünlerini tasarladı.