Yatak Odaları için Zarif İkili: Amos & Antigone

Evi ve eve dair biricik anları kelimelere gerek duymadan yansıtmayı amaçlayan Koleksiyon yeni serisinde evin her alanına yönelik mobilyadan aksesuara zengin bir ürün gamı sunuyor. Dünyaca ünlü İtalyan tasarım stüdyosu Studio Kairos iş birliğiyle oluşturulan yeni seriden Studio Kairos imzalı Amos yatak ve Antigone komodin, şifonyer kullanıcıları bu kez yatak odaları üzerine zarif ve incelikli bir biçimde düşünmeye davet ediyor.

Koleksiyon, Studio Kairos imzalı 2016 serisinin en dikkat çeken ürünlerinden biri olan Amos yatak ve Antigone ürün ailesiyle yatak odalarına İtalyan estetiğini taşıyor. En temel insani ihtiyaçlardan sığınma ve mahremiyet kavramlarına gönderme yapan formuyla Amos yatak, sağ ve solunda bulunan kanatları ve yüksek sırt tasarımıyla zarif bir görünüm sergiliyor. Yatak başı ve gövdesi ise, tasarımın kurgusundaki kavramları desteklemek ve sıcaklık vermek amacıyla çok çeşitli kumaş alternatifleriyle kaplanabiliyor. Amos yatak, 180 cm ve 160 cm olmak üzere iki farklı ölçüde sunuluyor.

Amos ile kullanıldığında minimal bir bütünlük yakalayan Antigone serisine ait şifonyer ve komodin ise yine Studio Kairos imzası taşıyor. Antigone komodinin çekmeceleri lake malzemeden üretiliyor. Komodin genişliği 45 cm ve 60 cm olmak üzere iki farklı ölçü alternatifiyle sunuluyor. Serinin şifonyeri ise tamamı lake üretilebileceği gibi tercihe bağlı olarak gövdesi kaplama, çekmeceleri lake üretilebiliyor. Şifonyer ayrıca gövde ve üç çekmecesi kaplama, tek çekmecesi lake alternatifiyle birlikte sunuluyor. Hem komodin hem de şifonyerin bas-çek kapak sistemiyle açılıp kapanan çekmeceleri kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

Fotoğraflarda Kullanılan Sanat Eserleri:

İsimsiz VII, Tuval Üzerine Akrilik | Ersin Dündar | Armaggan Art & Design Gallery
İsimsiz, Seramik | Hülya Sözer | Armaggan Art & Design Gallery
Çöküşün Karanlığı, Kağıt Üzeri Kömür Kalem | Taner Yılmaz | Armaggan Art & Design Gallery
Yaşam bir Duruştur, Kağıt Üzeri Suluboya | Taner Yılmaz | Armaggan Art & Design Gallery